INTERNETOVÉ VOLÁNÍ VOIP

 

Děsí Vás vysoké účty za telefon? Máme pro Vás řešení v podobě služby VoIP.

Internetové telefonování neboli VoIP může být považováno za plnohodnotnou náhradu klasické pevné telefonní linky. Rozdíl je pouze v tom, že u pevné telefonní linky se hlas přenáší přes "dráty", ale u služby VoIP putuje hlas po síti internet. Přes internet tak lze telefonovat všude tam, kde je možnost připojení, přičemž nezáleží na tom, zda jste k internetu připojeni přes kabel (kabelová televize, ADSL) nebo bezdrátově (Wi-Fi).

 

K tomu, abyste plně mohli využívat telefonování VoIP je nutné mít IP telefon (podobný klasickému pevnému telefonu) nebo běžný analogový telefon a VoIP bránu, což je zařízení, které umožní připojit telefon k internetu.

 

 

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY K VOIPU

 

Co je to VoIP?

VoIP (neboli Voice over Internet Protocol) je zkratka pro volání přes internet. Jedná se o fuknční alternativu k předraženým službám telefonních operátorů. VoIP je moderní služba, která pro volání využívá datových přenosů. Samotný zákazník ale nic nepozná, obdrží totiž klasické telefonní číslo a volat může i z chytrého telefonu kdekoliv v zahraničí za ceny jako doma.

 

Proč bych si měl pořídit VoIP a ne klasickou telefonní linku?

Hlavní výhodou VoIPu je obrovská úspora nákladů, měsíčně můžete ušetřit i stovky korun. Navíc pokud doporučíte náš VoIP i svým příbuzným a známým, pak si můžete volat zcela ZDARMA - to by se Vám s běžnými telefonními linkami určitě nepodařilo. A pokud ano, tak je tato služba podmíněna vysokými měsíčními poplatky.

 

Co k tomu potřebuju, abych mohl využívat službu VoIP?

Budete potřebovat telefonní zařízení (nečekaně:-) a připojení k internetu. To je vše!!!

 

Jak rychlý potřebuju internet?

Minimální požadovaná rychlost je 0,1 Mbit/s.

Vzhledem k tomu, že v dnešní době je standard kolem 10 000 kb/s (10 Mbit/s), nebude Vaše rychlost připojení určitě překážkou pro používání VoIPu.

 

Jaký telefonní přístroj se hodí pro službu VoIP?

Na výběr máte několik variant:

  • speciální VoIP telefon,
  • běžný analogový telefon, k němu budete potřebovat VoIP bránu,
  • smartphone neboli chytrý telefon (více informací k mobilnímu VoIPu najdete zde),
  • počítač se speciálním softwarem (+ mikrofon a sluchátka).

 

Kolik stojí volání přes VoIP? 

 Za každou provolanou minutu si účtujeme 2 Kč. Měsíční poplatek činí 50 Kč za každé aktivní číslo.

A kolik můžete ušetřit vy? Nechejte si od nás udělat předběžnou cenovou kalkulaci - zašlete nám vyúčtování na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. od Vašeho stávajícího operátora a my Vám spočítáme měsíční úsporu.

 

Mohu si ponechat stávající telefonní číslo?

Ponechat si své telefonní číslo samozřejmě můžete. Přenos telefonního čísla však bude zpoplatněn částkou 1000Kč za každé telefonní číslo (v případě většího počtu čísel je cena za přenos vždy věcí dohody). 

© 1997 - 2017 Jaroslav Novotný - NetOpen. Všechna práva vyhrazena.